Matcha Ichi-One Kyoto

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 5,00 zł 5.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Region uprawy: Japonia, Prefektura Kyoto
Kod produktu: 5E34-880D5_20160322145306

Opis

Porcja 1g


Matcha Ichi-One Kyoto - jakość ceremonialna, do ostatecznego procesu mielenia przeznaczone są tylko fragmenty listków bez żyłek i łodyżek. Najwyższa jakość do ceremonii. Herbata zacieniana.

Matcha - zacieniania zielona herbata sproszkowana. Słynny produkt z Japonii zyskujący w Polsce coraz większą popularność ze względu na swoje zastosowanie i właściwości. Matcha jest bardzo bogatym źródłem łatwowchłanialnych antyoksydantów, aminokwasów (w tym bardzo porządanej L-teaniny), witaminy C, wapnia, magnezu i innych cennych składników. Jest to herbata zacieniana. Oznacza to, że przed zbiorem liści całe pole herbaciane zadasza się, aby ograniczyć ilość promieni słonecznych docierających do liści, co powoduje wzrost stężenia chlorofilu i L-teaniny. Po zebraniu listków dokonuje się ich selekcji i rozdrobnienia, a następnie poddaje się powolnemu sproszkowaniu na specjalnych kamiennych młynach. Matchę spożywa się w postaci płynnej zawiesiny, a zatem nie pijemy tylko naparu z liści, ale wchłaniamy całe liście ze wszystkimi składnikami!
Matchę, według tradycji, spożywa się podczas specjalnej ceremonii japońskiej o nazwie Chanoyu lub Chado (Droga Herbaty), gdzie każdy gest Mistrza Ceremonii, ustawienie naczyń czy usadzenie gości ma swoje znaczenie, a wszystko odbywa się z ogromnym namaszczeniem. Obecnie, ze względu na swoje własciwości i unikalny smak, Matcha spożywana jest też bezceremonialnie. Dużą popularnością cieszą się wyroby kulinarne z dodatkiem herbaty Matcha, szcególnie lody, ciasta, ciastka i inne dobrości. 
Zapraszamy do zakupów Matchy najwyższej jakości w specjalnych jednogramowych, hermetycznych saszetkach. Nie musisz już kupować całego opakowania i bać się że otwarta Matcha straci swoje własciwości. 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl