Herbaciarnie

Kontakt z herbaciarniami i rezerwacje

 

Czajownia WROCŁAW 

ul. Białoskórnicza 7-9/1
50-134 Wrocław

Tel: 71 727 95 75
wroclaw@czajownia.pl

Godziny otwarcia:
nd - śr: 11:00 - 22:00
czw - sob: 11:00 - 23:00https://www.facebook.com/CzaiszCzajowniaWroclaw/

 

 

Czajownia KRAKÓW

Józefa Dietla 50
31-039 Kraków


Tel: 607 260 649
krakow@czajownia.pl

Godziny otwarcia:
pn - czw 14:00–22:00
piątek 14:00–23:00
sobota 13:00–23:00
niedziela 13:00–22:00

https://www.facebook.com/czajowniakrakow/

   

 

Herbaciarnia jest środkiem, czymś pomiędzy świątynią a gospodą. W środowisku herbaciarni jest absolutnie niezbędnym, by wyzbyć się czarno-białego sposobu postrzegania świata. Miejsce, które przez samotną egzystencję, jest przeznaczone, by spotykały się w nim najróżniejsze wpływy, staje się pewnego rodzaju środkiem bądź centrum. Dla niektórych herbaciarnia jest „czymś“ pomiędzy kościołem a knajpą. Inni postrzegają ją jako miejsce, w którym się można dobrze zrelaksować. Natchniony z jej egzystencji może być również i „zwykły“ konsument. Można by powiedzieć, że herbaciarnia jest środkiem. Jednak wyrażenie 'środek' nie oznacza pyszałkowatego „pępka“, raczej ma znaczenie przestrzeni, w której szuka się równowagi.

 

Jest to miejsce, w którym nieustannie dochodzi do wyrównywania wpływów zewnętrznych (kulturowych, społecznych, socjalnych, religijnych, narodowościowych, itd.) i wewnętrznych (indywidualność jednostek, ich duchowe założenia, nastroje ...).Nie ma na świecie żadnej religii, która jest w herbaciarni uprzywilejowana. Wręcz odwrotnie, herbaciarnia powinna być miejscem, które bije swoją religijną niezależnością i tolerancją, miejscem w którym respektowane są absolutne i najwyższe wartości duchowe. Co nie oznacza, że świat herbaciarni powinien się zamykać przed ewentualnymi wpływami światowych religii. Przeciwnie, dlaczego zabraniać wstępu muzułmańskiemu oddaniu, chrześcijańskiej pokorze, buddystycznej tolerancji, hinduistycznemu zapałowi czy żydowskiemu poczuciu ładu i tradycji. Dochodzi tu do spotkań zupełnie różnych wpływów artystycznych, kulturalnych, społecznych, religijnych i innych.

 

W czarce herbaty odzwierciedlają się ślady tradycji kulturalnych narodów Chin, Japonii czy subkontynentu Indyjskiego. Na powierzchni herbaty odbija się kolorowy dywan obyczajów świata arabskiego, tradycji starej Europy i młodej Ameryki. Kto umie słuchać, może w dźwiękach bulgoczącej wody rozpoznać śpiew indyjskich guru zmieszany z dzwiękiem japońskiego fletu Shakuhatchi bądź śpiewem gardłowym tybetańskich lamów. Do tych połączeń w herbaciarni dochodzi!Zapraszamy do Czajowni - ortodoksyjnej herbaciarni we Wrocławiu lub Krakowie. W obu lokalach znajdziecie Państwo szeroki wybór herbat, ciasta, przekąski, lekkie potrawy wegetariańskie oraz możliwość degustacji fajki wodnej. Każda Czajownia składa się z kilku pomieszczeń, a wystrój inspirowany Orientem. Obsługą gości, parzeniem herbat, sprzedażą i doradztwem zajmują się u nas czajmani - odpowiednio pouczeni, znający najróżniejsze czary, kruczki i tajemnice, zawsze widzący Gościom aż na dno czajnika.  Trzymamy się tradycji, tzn. że sposób podawania poszczególnych gatunków herbaty związany jest z jej pochodzeniem i odzwierciedla ducha poszczególnych krajów Orientu. Podajemy herbaty na różne sposoby: gruzińską Czajszanę z fusami w szklankach z koszyczkiem, turecką Rize gotujemy długo tak aż smołą się stanie, japońskie zielone pieścimy i delikatnie napar uzyskujemy, Matchę traktujemy chasenem w chawanie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl