window.customerPrivacy.onMarketingConsentGranted(function () { })
Kategorie blog
CZAJODEPESZA - Najświeższe zielone herbaty 2023! 0
CZAJODEPESZA - Najświeższe zielone herbaty 2023!

Z przyjemnością informujemy, że  dotarły do Pragi długo wyczekiwane najświeższe zielone herbaty z tegorocznych zbiorów: 2 reprezentanki najsłynniejszego kanonu chińskiego i świeżynka prosto z Japonii 🤩

✅ Long Jing Cha Tiger Spring Upper Grade - Tygrysie źródło 2023

Long Jing 龍井 to herbata, której wielu z Was przedstawiać nie trzeba. Jednak wspomnę tylko, że wielką sławę jaką obrosły liście tej herbaty zawdzięczamy Lu Yu zwanego "Herbacianym mędrcem", który wymienia ją w "Księdze Herbaty" datowanej na ok. 780 rok naszej ery. Herbata wybitna, tym szczególniej jeśli świeża. Wyszukany sort wyższej klasy.

👉 Long Jing Cha Tiger Spring 2023

✅ Bi Luo Chun Tai Hu - Niebieskozielone spiralki 2023

Bi Luo Chun Tai Hu 碧螺春 to obok Long Jinga druga najsłynniejsza zielona herbata chińska wzrastająca nad brzegiem jeziora Taihu w prowincji Jiangsu najprawdopod. Biluochun wytwarza się z bardzo młodych pędów zwijanych w charakterystyczne spiralki już od czasów dynastii Ming.

👉 Bi Luo Chun Tai Hu 2023

✅ Shincha Kagoshima 2023

Mimo wielkiej sławy powyższych reprezentantów Chin dla wielu wiosna kojarzy się bardziej z Shinchą, czyli herbatą z pierwszego miesiąca zbiorów, najmłodszą i naświeższą senchą w roku. Podczas zimy krzewy herbaciane magazynują składniki odżywcze, a delikatne nowe liście, które kiełkują na wiosnę charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem, na który trzeba będzie znów czekać cały rok.

👉 Shincha Kagoshima 2023

Czaisz? Czaj!

 

Czajownia Logo

 

Chcesz otrzymywać nasz newsletter, a wraz z nim atrakcyjne kody rabatowe? Zapisz się już dziś!

Subskrybuj CZAJODEPESZĘ!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl