Kategorie blog
Kooperacja Czajownia, Food Think Tank, Doctor Brew - piwo Moli Hua 6
Kooperacja Czajownia, Food Think Tank, Doctor Brew - piwo Moli Hua

 

Moli hua, kwiat jaśminu, o którym w Chinach śpiewają pieśni ma niezwykle intensywną woń. Jego zapach jest słodki, owocowy, charakterystyczny i bardzo intensywny. Zielona herbata Moli Hua Que She Jian 'Ptasi języczek' 茉莉花雀舌尖 (dosłownie: końcówka języka wróbla) składa się drobnych, prawidłowo zwiniętych liści o kształcie przypominającym języczek małego ptaka. Aromatyzowanie tej zielonej herbaty polega na wielokrotnym mieszaniu i oddzielaniu jej liści ze świeżo zerwanymi kwiatami i pąkami jaśminu arabskiego. Tak powstała herbata niesie w swoich liściach tylko zaabsorbowany aromat jaśminowy. Dlatego właśnie piwo Moli Hua jest tak niezwykłe.

O pomyśle piwa z herbatą z wielkim entuzjazmem usłyszeliśmy w 2015 roku od współtwórcy browaru Fabrica RARA. W ciągu kilkunastu miesięcy współpracy na herbacie z Czajowni i przy zaangażowaniu niestrudzonych i odważnych piwowarów z cieszyńskiego browaru, powstało kilka warek wspaniałych piw kolekcjonerskich (podano chronologicznie):

- pierwsze piwo jaśminowe z herbatą najwyższych lotów - Smocze Oczy z herbatą Tai Mu Long Zhu Moli,

- ciemny i dymny jak zimowa noc w Krakowie Lapsang z Prawdziwą małą odmianą górską,

- rozgrzewający Kashmir na bazie aromatycznej mieszanki herbat i przypraw,

- absolutnie zaskakujący Burned Forest z dodatkiem między innymi japońskiej palonej herbaty Kyo-bancha,

- czy wreszcie wyjątkowe Haiku, którego zbożowy charakter podkreślała prażona herbata łodyżkowa Hojicha Kyoto.

Należy także wspomnieć o konkursowym Darjeelingu oraz festiwalowym Wu Longu, które nigdy nie doczekały się produkcji w większej skali. Fabrica RARA to wirtuozi warzelni, artyści, szaleńcy. Ale co ważne, to ludzie kroczący po herbacianej ścieżce, dla których piwo to frajda, a mezalians herbaty z piwem, który zapoczątkowali, to rewelacyjny pomysł!

Czajownia to marka herbat tradycyjnych i herbaciarni ortodoksyjnych. Tak - tradycja i ortodoksja, ale dlaczego nie pokazać ścieżki herbaty ortodoksyjnym piwoszom? Dla nas piwo jest nośnikiem. Należy tu z przymrużeniem oka napisać: przez piwo na ścieżkę herbaty! Czego wszystkim smakoszom serdecznie życzymy! 

Łącząc lokalne, wrocławskie siły, pracując przez kilka miesięcy wraz z Fundacją Food Think Tank oraz browarem Doctor Brew, ośmielamy się zaprezentować lekkie, letnie piwo Moli Hua. Piwo powszechne, proste, nienachalne, nie wykluczamy możliwości osiągnięcia stanów euforycznych po jego spożyciu. Piwo z dodatkiem klasycznej, świeżej herbaty jaśminowej, po prostu piwo jaśminowe.

Komentarze do wpisu (6)

27 kwietnia 2017

Znakomite połączenie smakowe. Herbatę wyraźnie czuć w smaku i zapachu, jednak nie jest ona nachalna. Dobrze dobrane proporcje składników. Popijając wieczorem zastanawiam się, czy zwyciężą pobudzające właściwości teiny z herbaty, czy usypiające lupulliny z chmielu. Wkrótce się przekonam. ;)

28 kwietnia 2017

Genialne Doctorzy zrobili to piwo. Mega połaczenie piwa z herbatą.

1 lutego 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500mg Capsules knp.femn.czajownia.pl.tcr.en http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

1 lutego 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin Buy Amoxicillin ziv.umci.czajownia.pl.mut.mf http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

1 lutego 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin Buy Amoxicillin tee.vuym.czajownia.pl.ybq.kn http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

1 lutego 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin 500mg cwz.ztng.czajownia.pl.pza.ni http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl