Kategorie bloga
Degustacja herbat tajwańskich 0
Degustacja herbat tajwańskich

Zapraszamy na degustację świeżych tajwańskich, nisko oksydowanych oolongów:

- Formosa Tung Ting - najbardziej znany oolong z Tajwanu, przypominający chińską herbatę Tie Guan Yin, jednak nieco mniej oksydowany, przez co klasyfikowany jest do tzw. oologów jadeitowych (jade oolog). Pochodzi ze środkowej części wyspy zwanej Nan-tou, gdzie znajduje się 1/3 tajwańskich plantacji herbaty. Liście zwinięte są do małych zielonych kuleczek o przyjemnie słodkim aromacie szlachetnego drewna. Barwa naparu żółtozielona lub żołta, smak gładki, świeży, gorzko-słodki, z nutami kwiatowymi.

- Formosa Alishan Jin Xuan - herbata przypominająca Tung Ting, także zwinięta w małe kuleczki, lecz nieco więsze i bogatsze w szczytowe listki krzewu herbacianego. Rozwija się wolniej i w płeni otwiera sie dopiero przy 3 lub 4 naparze, ukazując swe liście, które często stanowią cały szczyt krzewu herbacianego z 2 lub 3 górnymi listkami. Uprawy Alishan znajdują się w centralnej cześci wyspy i znajdują się na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Herbata Alishan charakteryzuje się lekko mlecznym posmakiem i aromatem. Często nazywana jest protoplastą słynnego Milk Oolonga.

- Formosa Li Shan - sławny lekko fermentowny tajwański oolong, od 2016 roku po raz pierwszy w ofercie Czajowni. Uważany jest za najlepszą herbatę tajwańską. Uprawy tej herbaty znajdują się na wysokości od 2300 do 2800 m n.p.m. Pomimo, że tego typu herbata produkowana jest dopiero od około 30 lat, jest słynna i poszukiwana na całym świecie.

Degustację poprowadzi Łukasz Toflińśki - Mistrz Polski i zdobywca III miejsca w Tea Masters Cup International 2016, doświadczony czajman. Degustacja będzie połączona z ceremonią parzenia w stylu Gong Fu oraz komantarzem na temat prezentowanych herbat.

Koszt uczestnictwa: 20 zł
Ilość uczestników ograniczona do 10 osób.
Zapisy mailowe na lukasz@czajownia.pl lub bezpośrednio w lokalu Czajowni wrocławskiej.

Zapraszamy serdecznie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl